Jak piszą dziennikarze The New York Times firma Apple najprawdopodobniej podczas konferencji prasowej w dniu 1 Września zaprezentuje nowe wersje produktów.

Apple prowadzi obecnie negocjacje z największymi firmami producenckimi w Stanach Zjednoczonych mające na celu nawiązanie współpracy, dzięki której w iTunes pojawią się ich produkcje i show telewizyjne za cenie 0,99 centów za wypożyczenie odcinka. Czy zatem to kolejny krok bardziej w stronę Video on Demand, które zdaje się, że również w Polsce całkiem dobrze się rozwija?


Czy może Apple szuka innej, kolejnej formuły na zwiększenie generowanego przychodu, bo przecież Apple TV wcale nie okazała się takim sukcesem, jak oczekiwał tego Steve Jobs? Czas oczywiście pokaże, obecnie pewne jest to, że firma rozpoczęła kontakty z mediami, celem zaproszenia tych wybranych :), na konferencję, która ma odbyć się w dniu 1 Września.


Co ma być tematem konferencji dla mediów?


Otóż najwyraźniej Apple zamierza ogłosić i zaprezentować podczas konferencji najnowszą wersję iPod Touch oraz Apple TV? O ile iPod Touch może być interesującą częścią  z prawdopodobnymi udoskonaleniami w sferze nie tylko wyglądu urządzenia oraz jego funkcji, ale także bezpieczeństwa (rząd Japonii oczekiwał reakcji od firmy po tym jak iPod zaczęły się przegrzewać i zapalać – przeczytaj więcej tutaj), o tyle co nowego Jobs może pokazać w Apple TV? Czy jest to w dalszym ciągu najlepszy moment, aby rozwijać ten produkt? Czy też mimo, iż nie jest on najlepszy Apple wykorzystuje swoją starą strategię, aby wejść w dany rynek oczywiście jako pierwsza firma – nawet jeśli “początki” będą trudne.

Należy jednak pamiętać, że konkurent czyli Google TV ma problemy w Stanach Zjednoczonych, firmy produkcyjne, filmowe, po prostu obawiają się nawiązywać współpracę, bo widzą, że jest to właściwie bezpośrednia konkurencja dla Google.  Ale o tym kiedy indziej.


Istotne jest to, co Apple przedstawi na początku września. W zależności od kraju i stanu, można powiedzieć, że czas perfekcyjny, bo rok szkolny się rozpoczyna i młodzież z wielką chęcia, bedzię dążyła do zdobycia najnowszego gadżetu, dla samego faktu posiadania oraz pokazania równieśnikom. Może to zbyt daleko idący wniosek i przypuszczenie, ale kto wie – młodzież w dzisiejszych czasach jest bardziej rozwinięta technologicznie, niż kiedlowiek do tej pory!

Ciekawa rzecz do odnotowania od strony marketingowej, czyli jak zawsze Apple potrafi to robić – otóż zaproszenia wysłane do mediów były w formie elektronicznej, ale opatrzone zdjęciem gitary wraz z logo jabłuszka na niej. Właśnie to może sugerować, że dwa następujące tematy zdominują spotkanie: muzyka i iTunes!


A zatem do 1go Września :)

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/apple_press.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/apple_press-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Jak piszą dziennikarze The New York Times firma Apple najprawdopodobniej podczas konferencji prasowej w dniu 1 Września zaprezentuje nowe wersje produktów. Apple prowadzi obecnie negocjacje z największymi firmami producenckimi w Stanach Zjednoczonych mające na celu nawiązanie współpracy, dzięki której w iTunes pojawią się ich produkcje i show telewizyjne za cenie...