AirPlay to usługa do streamingu video, według nieoficjalnych źródeł Apple być może zacznie rozwijać ją i udostępniać na zasadzie licencji.

Według osób związanych z projektem AirPlay, Apple chciałby rozwinąć jeszcze bardziej usługę AirPlay i zacząć ją oferować na zasadzie licencji producentom urządzeń elektronicznych.


AIrPlay to usługa, która jeśli rozwinięta, umożliwiałaby przesyłanie video, czy to z internetu czy filmu, na urządzenia typu odbiorniki TV lub zbliżone.  Usługa ta nie wymagałaby posiadania produktu z logo Apple. Co jest ciekawym posunięciem biorąc pod uwagę, że do tej pory większość produktów Apple i funkcji, które one oferowały działała zgodnie tylko z innymi produktami Apple.


AirPlay obecnie jest używany na zasadzie licencji, wyłącznie po to, aby dokonywać streamingu audio, a wejście w obszar streamingu video wydaje się być zarazem naturalnym krokiem w rozwoju, z racji takiej, iż coraz więcej osób ogląda video online, a także chętniej przesyła je. Także trend ogólnoświatowy jest rosnący dla tego typu usługi.


Jeśli na przykład odbiornik TV, posiadałby wbudowaną technologię AirPlay do streamingu video, wtedy bez problemu możliwe byłoby przesyłanie video z iPhone’a, do takiego właśnie odbiornika, przy pomocy połączenia wi-fi.


Apple dzięki swojemu Apple TV, ale także właśnie dzięki licencjonowaniu usługi AirPlay do streamingu video, mógłby jeszcze bardziej zwiększyć zapotrzebowanie na swoje produkty.


Mimo, iż Apple zazwyczaj nie licenjonuje swoich produktów czy usług, zrobił taki wyjątek właśnie dla AirPlay audio, który znalazł się między innymi w produktach marek takich, jak: Pioneer czy D&M Holding. Każde sprzedane urządzenie tej marki wyposażone w audio AirPlay daje Apple 4$ dodatkowego przychodu – to element umowy licencyjnej z producentami.


Apple dzięki planowanemu rozwiązaniu wprowadziłby jeszcze więcej udogodnień dla swoich klientów posiadających iPhone’y czy iPad’y, z drugiej strony zapewniłby sobie mocną pozycję w rywalizacji z Google.


Jak wiadomo, można wskazać, że dwie firmy konkurują ze sobą głównie w obszarze mobile (system operacyjny, reklama mobile), choć Google też próbował dotrzeć do użytkowników poprzez nawiązanie współpracy z Sony. W ramach tej współpracy firmy zaoferowały nieco zmodyfikowany system operacyjny Android, wbudowany z niektóre modele telewizorów Sony.

Apple rozważa dalszy rozwój usługi AirPlayhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/apple_airplay.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/apple_airplay-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
AirPlay to usługa do streamingu video, według nieoficjalnych źródeł Apple być może zacznie rozwijać ją i udostępniać na zasadzie licencji. Według osób związanych z projektem AirPlay, Apple chciałby rozwinąć jeszcze bardziej usługę AirPlay i zacząć ją oferować na zasadzie licencji producentom urządzeń elektronicznych. AIrPlay to usługa, która jeśli rozwinięta, umożliwiałaby...