Choć pozew brzmi, jak nieco wyssany z palca, Apple łatwo się nie podda i być może ma nawet szansę wygrania.

Fala pozwów o własność intelektualną, wykorzystanie znaków towarowych, wykorzystanie ikonografii czy wogóle ogólnych założeń co do niektórych produktów, z pewnością będzie rosła. Ale warto zauważyć, że Apple “słynie” z takich case’ów.

 

Jakiś czas temu pozwał HTC i firmę Nokia ze zbliżonym pozwem. I zdaje się, że w świecie nowych technologii jest więcej tego typu pozwów, chociażby case Microsoft przeciwko Motorola czy Oracle przeciwko firmie Google.

 

Ale wracając do Apple i Samsung, zdaje się, że Apple poczuł na plecach oddech konkurencji i zdał sobie sprawę, że ma do czynienia z graczem, którego nie sposób ignorować. Zarówno pod względem wyników sprzedażowych, ale także produktom, które są coraz lepsze i klienci dostrzegają to, wybierając takie, jak tablet od Samsunga czy telefony.

 

 

Jak w pozwie Apple przeciwko Samsung, twórca iPhone i iPad, zarzuca głównie wykorzystanie tzw. “trade dress” przez Samsung do zaprojektowania zarówno tabletu Galaxy, jak i smartphone’a.

 

Apple także twierdzi, że niektóre z rozwiązań zastosowanych przez Samsunga w produkcji całej serii Galaxy, może czerpać z patentów, które firma z Californii posiada i których używała do stworzenia iPhone i tabletu iPad.

 

Dodatkowo Apple w ubiegłym tygodniu przedłożył kolejny pozew, także przeciw Samsung, jednak głównie z kontekście nieuczciwej konkurencji.

 

Z jednej strony sytuacja i zachowanie firmy Apple nie dziwią, każda firma technologiczna chce mieć na wyłączność rozwiązania, które opracuje i do tego służą patenty.

 

Pytanie główne do rozstrzygnięcia dla sądu będzie następujące: czy rzeczywiście doszło do naruszenia praw firmy Apple przez Samsung? Z drugiej strony czy Apple ma prawo oskarżać inną firmę o wykorzystanie sprawdzonych i oczekiwanych przez konsumentów rozwiązań?

Apple pozywa Samsunghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/apple_vs_samsung-1024x678.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/apple_vs_samsung-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Choć pozew brzmi, jak nieco wyssany z palca, Apple łatwo się nie podda i być może ma nawet szansę wygrania. Fala pozwów o własność intelektualną, wykorzystanie znaków towarowych, wykorzystanie ikonografii czy wogóle ogólnych założeń co do niektórych produktów, z pewnością będzie rosła. Ale warto zauważyć, że Apple 'słynie' z...