Według informacji opublikowanych przez Bloomberg, Apple stał się najdroższą marką świata, wyprzedzając firmę Google.

Bloomberg opublikował dziś dane z raportu przeprowadzonego przez firmę badawczą Millward Brand. Żaden temat nie elektryzuje tak wszystkich pasjonatów nowych technologii, jak konkurowanie największych firm branży. Sprawa dotyczy Apple i Google, a zatem tym bardziej interesująca. Otóż jak informuje Bloomberg w tym roku Apple udało się wyprzedzić Google na pozycji lidera czyli najdroższej firmy na świecie.

 

W samym tylko ubiegłym roku wartość marki Apple wzrosła o 84% do 153,3 miliardów $. Z kolei co ciekawe wartość marki Google spadła o 2% i obecnie szacowana jest na 111.5 miliarda $. Warto wspomnieć, żę marka Google zajmowała pozycję lidera przez 4 lata z rzędu.  Na pozycji trzeciej zestawienia znalazła się firma IBM, której wartość od zeszłego roku zwrosła o 17%.

 

Z pewnością firmie Apple bardzo pomogły kolejne wersje smartphone’a iPhone, który od zeszłego roku, gdy pojawiła się wersja 4G święci ponownie triumfy. Choć sam Apple w kwestii mobile może mieć i już właściwie ma bardzo mocnego rywala, czyli Google z systemem operacyjnym Android, który już na poważnie zaczął zagrażać pozycji iPhone.

 

Bez wątpienia jednak Apple trafił w tzw. 10tkę ze swoim tabletem, czyli sprzedawanym od ponad roku iPad’em. Niedawno firma wprowadziła iPad 2, a dzięki wielkiej popularności również konkurencja rozpoczęła masową produkcję tabletów.

 

Z innych wielkich firm technologicznych to marka Facebook okazała się być tą, której wartość najszybciej rosła. Od zeszłego roku wzrost był większy o 246% i dał najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu na świecie miejsce 19.

Apple najdroższą marką świata http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/millwardbrown_brandz_2011.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/millwardbrown_brandz_2011-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Według informacji opublikowanych przez Bloomberg, Apple stał się najdroższą marką świata, wyprzedzając firmę Google. Bloomberg opublikował dziś dane z raportu przeprowadzonego przez firmę badawczą Millward Brand. Żaden temat nie elektryzuje tak wszystkich pasjonatów nowych technologii, jak konkurowanie największych firm branży. Sprawa dotyczy Apple i Google, a zatem tym bardziej interesująca....