Wall Street Journal ujawnił informacje na temat rozpoczętej produkcji Apple iPad 2, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży prawdopodobnie około Maja tego roku.

Apple rozpoczął produkcję drugiej generacji iPad, którego wersja pierwsza była wielkim międzynarodowym hitem i ponownie stworzyła rynek tabletów, także dla tych innych marek.


Nowy iPad 2 ma być cieńszy, posiadać kamerę wbudowaną, a także o wiele lepszy- szybszy procesor.

Przedstawiciele Apple na chwilę obecną odmawiają komentarzy. Pewne jest to, że firma mimo, iż jej CEO Steve Jobs, jest na zwolnieniu lekarskim, walcząc z rakiem, prawdopodobnie zaliczy iPad 2 do najszybciej i najlepiej sprzedających się produktów.


Dla przypomnienia iPad 1 sprzedał się od Kwietnia 2010 roku, do teraz w wysokości 14,6 M sztuk na całym świecie. Podczas wyników sprzedażówych firmy, które Apple ogłosił w Grudniu 2010, sprzedaż tabletu iPad stanowiła 17% całych przychodów firmy.


iPad 2 będzie prawdopodobnie kosztował podobnie, jak iPad 1, który można kupić już za 499$, a górna granica ceny kończy się na 829$ – wszystko oczywiście zależy od tego, jaką pamięć i możliwości techniczne urządzenie ma mieć.


Analitycy rynku spodziewają się, że sprzedaż iPad’a w roku 2011 osiągnie 27 milionów sztuk. Choć są też tacy, którzy estymują sprzedaż nawet na poziomie 35 milionów.


W dalszym ciągu warto pamiętać, że o ile iPad 1 po wprowadzeniu do sprzedaży nie miał praktycznie rywali, jego ogromny sukces otworzył drogę dla innych marek i tabletów. A te zaczęły współpracę z Google i ich systemem operacyjnym Android, który już teraz wykorzystywany jest między innymi w również bardzo dobrze sprzedającym się tablecie Samsung Galaxy S.

A zatem iPad 2 nie będzie z pewnością miał pozycji monopolisty i rywalizacja na rynku tabletów w tym roku będzie z pewnością bardziej interesująca.Apple iPad 2 jest już w produkcjihttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/ipad2.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/ipad2-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Wall Street Journal ujawnił informacje na temat rozpoczętej produkcji Apple iPad 2, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży prawdopodobnie około Maja tego roku. Apple rozpoczął produkcję drugiej generacji iPad, którego wersja pierwsza była wielkim międzynarodowym hitem i ponownie stworzyła rynek tabletów, także dla tych innych marek. Nowy iPad 2 ma być...