Według źródeł Bloomberg firma Apple rozpoczęła prace nad budową mniejszego, a także tańszego modelu iPhone, który ma konkurować ze smartphone’ami z systemem Android.

Podczas, gdy prezes Nokii wysyłając list do pracowników firmy, porównuje ją do płonącej platformy czy statku, inni technologiczni giganci nie próżnują. I chodzi tu zarówno o Google, który ze swoją otwartą strategią dla Android, wszedł na rynek kilka lat temu, a dziś jest jego liderem.

Chodzi także o Apple, firma która ostatnio została “pozbawiona” swojego wizjonerskiego szefa, który poszedł na zwolnienie lekarskie, właśnie rozpoczyna wdrażanie strategii, zmniejszania dystansu do lidera czyli Android.


Strategia ta zakłada wprowadzenie do sprzedaży mniejszego, niż iPhone telefonu, który nie będzie zawierał tych wszystkich rozwiązań “nowej generacji”, będzie tańszy i bardziej przystępny dla konsumentów.


To ma być podstawa dzięki, której Apple zamierza realnie zmniejszać dystans do firmy Google i systemu operacyjnego Android. Mówi się także, że tańsze iPhone’y mogłyby odebrać udziały firmie Nokia.


A zatem trzeba przyznać, że Apple rzeczywiście reaguje z wyprzedzeniem, a nie czeka, aż rywal mocno pójdzie do przodu. Czego niestety w przypadku Nokii nie można powiedzieć, bo widać, że firma przespała swoje 5 minut sławy, a potem było już tylko gorzej. I zdaje się, że coraz mniej osób daje firmie szansę na powodzenie z systemem Symbian.


Wracając do nowego, mniejszego iPhone’a, firma rozważa jego sprzedaż za około 200$, a na terenie Stanów Zjednoczonych przy zakupie telefonu, nie byłoby konieczności podpisywania 2-letniej umowy z operatorem. Telefon ma być o 1/3 mniejszy od obecnego iPhone’a i Apple planuje jego wprowadzenie w połowie roku.


Firma jednak może się wycofać z jego produkcji, jeśli w międzyczasie straci wiarę i podstawy biznesowe, do kontynuowania go.

Apple buduje mniejszy model iPhonehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/apple-logo-.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/apple-logo--150x150.jpgЭва KasiakMobile
Według źródeł Bloomberg firma Apple rozpoczęła prace nad budową mniejszego, a także tańszego modelu iPhone, który ma konkurować ze smartphone'ami z systemem Android. Podczas, gdy prezes Nokii wysyłając list do pracowników firmy, porównuje ją do płonącej platformy czy statku, inni technologiczni giganci nie próżnują. I chodzi tu zarówno o Google,...