Jak podaje firma Apple w swojej informacji prasowej w ciągu 48 godzin od uruchomienia usługi w ramach sklepu iTunes, liczba użytkowników wyniosła okrągły milion!


trans.gif

Hmmm, czy to zbyt piękne by mogło być prawdziwe? Aż mam ochotę tak rozpocząć poniższy tekst. Bo przez ostatnie dni z zapartym tchem śledziłam opinie ludzi – zarówno ekspertów, jak i “zwykłych” użytkowników internetu, odnośnie tej dziwnej “hybrydy”, którą jest Ping. I liczba miliona wydaje się być zawyżona.


Zobacz informacje o Ping zamieszczone przez Fox11:Z drugiej strony widzę, że Apple już zaczął się chwalić biciem kolejnych rekordów i w swojej informacji prasowej z piątku, z końca dnia, pisze, że to w końcu bardzo duży sukces.


I to jest akurat bardzo ciekawe. Jak twierdzi Apple spośród wszystkich, którzy przez ostatnie dni ściągnęli najnowszą wersję iTunes (wraz z nowym logo oraz  opcją Ping) 1/3 skorzystała z Pinga.


Oczywiście w informacji czytamy dalej, że w związku z tym, że coraz więcej ludzi będzie w najbliższych tygodniach aktualizowało swoje “stare” wersje iTunes do wersji 10.0 – Apple spodziewa się systematycznego wzrostu używalności Ping.


Ależ pięknie! Nie ma to, jak dobry PR :)

Niestety nie mogłam “na własnej” skórze przetestować Ping, bo w ramach polskiego iTunes nie jest on (jakżeby inaczej) dostępny.


Ale zaczęłam przeczesywać zasoby sieci, w dalszym poszukiwaniu może bardziej praktycznych informacji, niż te zawarte w tekście PR. Praktycznych, mam na myśli, innych użytkowników, którzy mają możliwość doświadczania i korzystania z tej wspaniałej funkcjonalności.


I co ciekawe:

  • po pierwsze natknęłam się na wiadomości od ludzi piszących, że to musi być “jakaś ściema”, ze względu na to, iż za każdym razem, gdy oni się zalogują do Ping, liczba aktywnych użytkowników wynosi może ze 20 – więc sami się zastanawiają jakim cudem możliwe było wygenerowanie aż 1 miliona w ciągu 48 godzin!?
  • po drugie Apple wbrew pozorom zebrał dosyć negatywne opinie od użytkowników sieci – że nie jest to nic odkrywczego, że Apple mógł posilić się na coś bardziej oryginalnego, a nie budowanie swojego Ping poprzez opcję łączenia z kontem Facebook – co osobiście rozumiem, bo liczy, że zwiększy przez to używalność – jednak jak w dalszycm ciągu zamierza prowadzić swoją “rywalizację” z Facebook? Czy to nie za mało na taką firmę, jak Apple?
  • napotkałam również na opinie pozytywne, twierdzące, że Ping to taka mała rewolucja i bardzo ciekawe połączenie Twitter z Facebook, która pozwala na nieustanne “śledzenie” ulubionych artystów i przyjaciół. Apple bardzo umiejętnie poradził sobie z połączeniem social media oraz e-commerce w ramach tej opcji Ping.
  • warto również podkreślić, że iTunes posiada około 160 milionów użytkowników – zatem przekorne pytanie postawione z drugiej strony może brzmieć – ok to dlaczego tylko 1 milion w ciągu 48 godzin? dlaczego nie jest to lepszy wynik?

Czy zatem te liczby rozczarowują? Czy udało Wam się pokonać barierę lokalizacji i mimo to (dzięki Waszym umiejętnościom) zalogować się do Ping?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/ping1.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/ping1-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,facebook,internet
Jak podaje firma Apple w swojej informacji prasowej w ciągu 48 godzin od uruchomienia usługi w ramach sklepu iTunes, liczba użytkowników wyniosła okrągły milion! Hmmm, czy to zbyt piękne by mogło być prawdziwe? Aż mam ochotę tak rozpocząć poniższy tekst. Bo przez ostatnie dni z zapartym tchem śledziłam opinie ludzi...