Jak donoszą amerykańskie media walka pomiędzy Apple i Google na płaszczyźnie mobile nabiera rozpędu i zaognia się. Przykładem na to jest ban magazynu o Android w App Store będącym własnością Apple.

Apple, który cieszy się z nieustającego sukcesu iPhone, dla którego stworzył system operacyjny, od jakiegoś czasu bacznie przygląda się poczynaniom Google.


Firma ta to nie tylko już najbardziej rozpoznawalna globalna marka, ale także właściciel już wkrótce najpopularniejszego systemu operacyjnego do telefonów komórkowych – Android. W dalszym ciągu palmę pierwszeństwa trzyma Apple, jednak niejeden raport rynku mobile i systemów operacyjnych, pokazuje pozytywny – wzrostowy trend dla Android i spadek systemu Apple.


Do tego dochodzą jeszcze fakty takie, iż Apple zastosował zamkniętą strategię dla swojego produktu, czyli jest on dostępny wyłącznie w ramach iPhone 4. Google zakupując system Android w roku 2005 postanowił udostępnić go innym producentom telefonów komórkowych. I dziś system operacyjny Android wykorzystują firmy takie, jak Samsung czy LG.


Wracając do bana zastosowanego przez Apple, dotyczył on duńskiego wydawcy, który w App Store postanowił wprowadzić magazyn o tematyce Android.


Dopiero po zablokowaniu aplikacji – Apple przesłał komunikat do firmy Mediaprovider, o tym, że nie powinna wstawiać do App Store magazynu o systemie konkurencyjnym dla Apple.


Jest to conajmniej “spóżnione” działanie, bo przecież Apple powinien poinformować na etapie akceptacji aplikacji o tym, że nie spełnia ona wymogów i wytycznych, które opisują jakie aplikacje i w jaki sposób mogą być dodawane.


A zatem wszystko co jest konkurencyjne raczej nie służy i nie jest akceptowalne przez Apple. Z drugiej strony przecież to właśnie w zdrowej konkurencji siła, a zatem może warto rozważyć ciekawe i owocne alianse?


Apple banuje Android Magazine w App Storehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/appstore.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/appstore-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Jak donoszą amerykańskie media walka pomiędzy Apple i Google na płaszczyźnie mobile nabiera rozpędu i zaognia się. Przykładem na to jest ban magazynu o Android w App Store będącym własnością Apple. Apple, który cieszy się z nieustającego sukcesu iPhone, dla którego stworzył system operacyjny, od jakiegoś czasu bacznie przygląda się...