Firma GetJar, przeprowadziła globalne badania, z których wynika, że 40% badanych jako swój kolejny telefon wskazało ten z OS Android.

Obecnie 40% badanych deklaruje, że ich następny telefon to będzie ten z oprogramowaniem Android, podczas gdy “zaledwie” 18% mówi, że zakupi iPhone od Apple.


Na podstawie tych danych Apple rzeczywiście ma podstawy do obaw, bo na rynku globalnym bardzo widocznie rośnie zapotrzebowanie na telefony z systemem operacyjnym Android.


Wartio nadmienić, że firma GetJar to serwis, w którym można pobrać absolutnie wszystkie aplikacje, na różne rodzaje telefonów komórkowych, począwszy od Blackberry, poprzez te z Android, kończąc na iPhone. Serwis notuje ponad 1,5 biliona pobrań miesięcznie i jest żywo zainteresowany prowadzeniem badań, wśród swoich użytkowników.Jak dodatkowo wskazuje szef marketingu serwisu GetJar – Patrick Mork:


“Rosnące zapotrzebowanie na aplikacje do mobile, wskazuje także i pozwala zakładać, że również marketerzy dostrzegą w pewnej chwili wartość tego rynku i zaczną reklamować się w ramach tych aplikacji”.


Jeśli chodzi o czas spędzony na korzystaniu z aplikacji, to 34% badanych odpowiedziało, że spędza około godziny dziennie, na pracy lub zabawie z aplikacjami, które pobrali.


Pozostałe najważniejsze wnioski z badania:


  • aplikacje z grami są najczęściej pobierane
  • aplikacje do social mediów są drugimi na liście najczęściej pobieranych
  • cena aplikacji jest najważniejszym elementem, decydującym o tym, czy zostanie ona pobrana czy nie

Aplikacje:iPhone będzie tracił na rzecz telefonów z Androidhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/getjar_badanie_mobile_apps.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/getjar_badanie_mobile_apps-150x150.pngЭва KasiakMobile
Firma GetJar, przeprowadziła globalne badania, z których wynika, że 40% badanych jako swój kolejny telefon wskazało ten z OS Android. Obecnie 40% badanych deklaruje, że ich następny telefon to będzie ten z oprogramowaniem Android, podczas gdy 'zaledwie' 18% mówi, że zakupi iPhone od Apple. Na podstawie tych danych Apple rzeczywiście...