Color to aplikacja na mobile, która zawiera w sobie elementy społecznościowe. Właśnie zainwestowano w nią 41M$. Czy to nie przesada?

Przez ostatnie dwa dni na wielu zagranicznych serwisach o nowych technologiach pojawiły się informacje o tym, że Color nowa aplikacja, którą już można zdobyć w AppStore i w Android Marketplace, uzyskała 41M$ dofinansowania.

Wraz z pojawieniem się tych informacji, ponownie odżyła dyskusja na temat zasadności przeznaczania aż takich kwot na rozwój start up, bez względu na to czy są to serwisy online, czy firmy zajmujące się obszarem mobile.


Bo w końcu 41 M$ to bardzo dużo i pytanie czy rzeczywiście warto inwestować aż tyle, w jedną jedyną aplikację, która jeśli przyjrzeć się bliżej, nie wyróżnia się niczym szczególnym i działa nawet nieco podobnie do popularnej ostatnio aplikacji Instagram.


Color bo mowa o tej aplikacji, jest stworzona na iPhone’y oraz telefony z systemem operacyjnym Android. Twórcami tej aplikacji i samego pomysłu, są ludzie związani z branżą, którzy poniekąd gwarantują powodzenie przedsięwzięcia, ale czy to faktycznie jest powodem zainwestowania 41M $?


Aplikacja Color pozwala na robienie zdjęć i przesyłanie filmów video, nawet do osób, znajdujących się w najbliższej lokalizacji. Zrobione zdjęcia można przesłać w formie albumu na Facebook lub Twitter.


Color już teraz jest porównywane do Instagram i Path, czyli tzw. aplikacji nowej generacji, których popularność będzie bardzo szybko rosła w najbliższym czasie.


Więcej informacji możesz znaleźć tutaj.

Aplikacja social networking Color zyskała pokaźne dofinansowaniehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/color_aplikacja-1024x559.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/color_aplikacja-150x150.pngЭва KasiakMobile
Color to aplikacja na mobile, która zawiera w sobie elementy społecznościowe. Właśnie zainwestowano w nią 41M$. Czy to nie przesada? Przez ostatnie dwa dni na wielu zagranicznych serwisach o nowych technologiach pojawiły się informacje o tym, że Color nowa aplikacja, którą już można zdobyć w AppStore i w Android Marketplace,...