Apple przez rok czasu przepychał się z Google i nie chciał zaakceptować aplikacji Google Voice, którą firma przygotowała dla posiadaczy telefonów iPhone.


W dniu wczorajszym Apple oficjalnie zaakceptował aplikację od Google. Jednak cała historia zaczyna się w Lipcu roku ubiegłego, gdy Google w oparciu o wytyczne Apple tworzy i dodaje do iTunes własną aplikację Voice.


Aplikacja Google Voice umożliwia posiadaczom telefonów iPhone na wysyłanie wiadomości i prowadzenie rozmów właśnie przy użyciu numeru telefonu Google Voice.


W roku ubiegłym, gdy Google dodał aplikację, nie została ona zaakceptowana przez Apple, sprawa wtedy trafiła do (w wolnym tłumaczeniu) Federalnej Komisji Komunikacji, która rozpoczęła postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn, dla których aplikacja Google Voice nie zyskała akceptacji.


Firma Apple podczas prowadzonego postępowania twierdziła, że aplikacja duplikuje usługi, które już istnieją w telefonie iPhone.


I nagle po ponad roku ciągłego przepychania pomiędzy Apple – Google – Federalną Komisją Komunikacji – Apple z dnia na dzień dokonał akceptacji i przesłał do mediów lakoniczny komentarz:


“Aplikacja Google Voice została przejrzana i ponownie dodana do App Store w iTunes, znajduje się ona pośród 300 000 aplikacji, które obecnie są dostępne w naszym wirtualnym sklepie”.


Google Voice obok funkcjonalności opisanych powyżej umożliwia również wyświetlanie nadanego numeru (ID), jako głównego podczas wykonywania połączenia.


Aplikacja zawiera również tzw. push notifications, które w chwili otrzymania nowej wiadomości lub nagrania na pocztę głosową, są wysyłane do osoby korzystającej z aplikacji.

Aplikacja Google Voice na iPhone (wreszcie) zaakceptowana przez Applehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/google_voice.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/google_voice-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Apple przez rok czasu przepychał się z Google i nie chciał zaakceptować aplikacji Google Voice, którą firma przygotowała dla posiadaczy telefonów iPhone. W dniu wczorajszym Apple oficjalnie zaakceptował aplikację od Google. Jednak cała historia zaczyna się w Lipcu roku ubiegłego, gdy Google w oparciu o wytyczne Apple tworzy i...