AOL szukający od dłuższego czasu miejsca w sieci, próbuje zagospodarować także inne obszary nowych technologii. Jednym z nich jest mobile i aplikacja o nazwie Play.

AOL jeden z największych portali w Stanach Zjednoczonych, który obok działalności portalowej poszukuje możliwości i obszarów dalszej ekspansji, właśnie uruchomił  swoją pierwszą aplikację na telefony komórkowe.


Play bo tak nazywa się nowa aplikacja, to odważny jakby nie patrzeć ruch AOL w kierunku rynku muzyki mobilnej. Mamy już kilka poważnych serwisów zajmujących się muzyką online, chociażby Spotify, o którym ponownie pisałam kilka dni temu, w tym tekście.


Jednak wygląda na to, że AOL chce zagospodarować rynek muzyki na mobile i Play właśnie ku temu ma służyć.


Czym zatem jest Play?

  • umożliwia słuchanie muzyki bezpośrednio na telefonie komórkowym
  • jest zintegroewany z Rdio, dzięki czemu streaming/przesyłanie muzyki z Rdio jest możliwe
  • każdy z subskrybentów Rdio może pobierać i przesyłać całe utwory
  • umożliwia przesyłanie muzyki znajomym, czy to albo porzez Play bezpośrednio, czy też poprzez facebook czy TwitterPlay został właśnie uruchomiony na terenie Stanów Zjednoczonych i będzie na razie dostępny wyłącznie na telefonach działających z systemem operacyjnym Android.

Prace nad wersją Play na iPhone rozpoczną się już za kilka tygodni.

AOL wprowadza aplikację Play na mobilehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/play_aol.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/play_aol-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
AOL szukający od dłuższego czasu miejsca w sieci, próbuje zagospodarować także inne obszary nowych technologii. Jednym z nich jest mobile i aplikacja o nazwie Play. AOL jeden z największych portali w Stanach Zjednoczonych, który obok działalności portalowej poszukuje możliwości i obszarów dalszej ekspansji, właśnie uruchomił  swoją pierwszą aplikację na telefony...