Android – system operacyjny od Google  już w roku 2012 przewyższy sprzedaż telefonów Apple!

Android vs. Apple – te dwie nazwy będziemy słyszeli coraz częściej, bo wszystko wskazuje na to, iż prawdziwa walka o rynek smartphone rozegra się pomiędzy Google i Apple. Pierwsza z firm udostępnia swój system operacyjny wielu producentom telefonów komórkowych m.in. Samsung, LG. Druga zakłada “zamkniętą” strategię i system operacyjny wyłącznie na urządzeniach wyprodukowanych przez Apple.


Firma badająca rynek mobile iSuppli prognozuje, że Android będzie używany w 75 milionach telefonów typu smartphone już w roku 2012. Dla porównania i pokazania dynamiki sprzedaży warto wspomnieć, że w roku 2009 było to “zaledwie” 5 milionów urządzeń. Z kolei 62 miliony urządzeń Apple wraz z autorskim systemem iOS będzie sprzedanych do roku 2012, podczas gdy w roku 2009 firma miała sprzedanych 25 milionów urządzeń.

“Bez wątpienia Android zdobywa wszystkie rynki bardzo szybko i bezwzględnie. Chce być wszędzie, gdzie to możliwe” – mówi Tina Teng, senior analyst obszaru wireless communications w firmie  iSuppli.

Samsung Galaxy S z systemem Android


Przy okazji tematu systemów operacyjnych warto wspomnieć również o całym segmencie dostępu do internetu dzięki sieci bezprzewodowej. Tu według analityków rozegra się prawdziwa batalia pomiędzy Google i Apple. I tu są obecnie największe pieniądze do zarobienia, a także najbardziej lukratywny rynek.   Mowa tu o przesyłaniu danych, aplikacjach, dostępie www, płatnej treści oraz reklamach.


Walka gigantów to obecnie już nie tylko walka o to, który system operacyjny będzie szerzej dostępny, ale również o rynek aplikacji, gdzie Apple posiada swój App Store, a Google Apps Marketplace. To również  walka o reklamę mobilną, która stanie się standardem już wkrótce, Apple ze swoim systemem iAd, a Google z systemem AdMob. I na sam koniec również w aspekcie tzw. location based services czyli serwisów/usług typu GIS (wyszukiwania w pobliżu danej lokalizacji).


Apple jednak dzięki temu, że od wielu lat rozwija swoje produkty właśnie w kierunku mobile, aplikacji, gier, treści, ma faktycznie w chwili obecnej prawdopodobnie lepszą specjalizację w tych dziedzinach, niż Google. Steve Jobs być może wcale nie będzie chciał, aby produkty z logo nagryzionego jabłuszka były szeroko dostępne i będzie próbował zachować element ekskluzywności i wyjątkowości, wynikający z posiadania produktów firmy.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/apple_google1.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/apple_google1-150x150.pngЭва KasiakWiadomościandroid,apple,google,iad,Mobile,smartphone,steve jobs
Android - system operacyjny od Google  już w roku 2012 przewyższy sprzedaż telefonów Apple! Android vs. Apple - te dwie nazwy będziemy słyszeli coraz częściej, bo wszystko wskazuje na to, iż prawdziwa walka o rynek smartphone rozegra się pomiędzy Google i Apple. Pierwsza z firm udostępnia swój system operacyjny...