Hulu czyli amerykański serwis VoD, który obecnie działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, zamierza wejść na światowe rynki.

Mimo, iż przedstawiciele Hulu nie mówią konkretnie o jakie rynki im chodzi, z innych dostępnych informacji można dowiedzieć się, że Japonia i tamtejszy rynek VoD są na celowniku Hulu.


Hulu to serwis, który powstał kilka lat temu i jego główną działalnością jest udostępnianie zarówno filmów, jak i seriali mieszkańcom USA. Hulu na przestrzeni lat było dofinansowywane przez największe firmy, co widać także w udziale właścicielskim. Obecnie udziały w Hulu posiadają firmy takie, jak: General Electrics, Walt Disney, News Corp. czy Wall Street Journal.


Hulu oferuje zarówno darmowe epizody najciekawszych TV series, ale także płatne usługi.

Jak twierdzi CEO Hulu – Jason Kilar:

Nasza usługa miesięcznego abonamentu w zamian za możliwość oglądania filmów i seriali z biblioteki Hulu, sprawdza się bardzo dobrze. Właściwie przewyższyła ona oczekiwania i nasze wewnętrzne estymacje. Koszt miesięćznego abonamentu wynosi obecnie 7,99$ i widzimy coraz więcej osób chętnych płacenia za tą filmową treść”.


W kwestii całorocznych przychodów Hulu za rok 2010 zarobi około 240 M $, podczas gdy w roku 2009 zarobił 109M$. A zatem daje to ponad 100% wzrost rok rocznie.


Mimo całkiem imponujących wyników, Hulu poszukuje finansowania na planowaną ekspancję na innych rynkach światowych. W chwili obecnej zarząd firmy debatuje nad tym, czy wprowadzić Hulu do oferty publicznej i w taki sposób zebrać środki na dalsze finansowanie, czy też poszukać niezależnego inwestora.


Pewne jest to, że mimo iż Hulu faktycznie w Stanach Zjednoczonych odniósł ogromną popularność, wcale nie musi wróżyć dobrze w kwestii niezagospodarowanych jeszcze rynków. Należy bowiem pamiętać o tym, że po pierwsze Hulu coraz bardziej będzie konkurować zarówno z ofertą Apple w ramach iTunes i Apple TV oraz Google  TV. Kolejną potencjalną przeszkodą może być to, że na wielu rynkach jakiś czas temu powstawały lokalne serwisy specjalizujące się w oferowaniu VoD lub części bezpłatnego kontentu video.


Tak czy inaczej Hulu powodzenia!

Amerykańskie Hulu poszukuje funduszy na światową ekspansjęhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/hulu-1024x400.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/hulu-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Hulu czyli amerykański serwis VoD, który obecnie działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, zamierza wejść na światowe rynki. Mimo, iż przedstawiciele Hulu nie mówią konkretnie o jakie rynki im chodzi, z innych dostępnych informacji można dowiedzieć się, że Japonia i tamtejszy rynek VoD są na celowniku Hulu. Hulu to serwis, który powstał...