Idąc na fali popularności obecnego czytnika Kindle, Amazon postanowił wprowadzić w krótkim czasie jego kolejną, o wiele lepszą wersję.

W ubiegłym tygodniu Amazon ogłosił, że jeszcze lepszy, mniejszy i lżejszy czytnik Kindle, pojawi się w niedalekiej przyszłości w sprzedaży. W dodatku nowy Kindle będzie dostępny w bardzo konkurencyjnej cenie około 189 $. Wersja Kindle bez dostępu wi-fi (sieci bezprzewodowej) będzie dostępna już za 139 $.


Szef i założyciel Amazon, Jeff Bezos, stwiedził, że za taką bardzo konkurencyjną cenę, Kindle posiada zestaw multimedialny i nie jest potrzebne kupowanie kilku oddzielnych urządzeń, bo Kindle gwarantuje rozrywkę dla całej rodziny.
Bez wątpienia Amazon chcę wejść w dobry moment dla elektronicznych czytników, dobry, bo Apple udało się obudzić w ludziach chęć posiadania takich gadżetów. Zatem poniekąd opierając się na sukcesie Ipad, Amazon też chce ugrać kawałek tortu dla siebie.


Amazon do tej pory również chciał zwiększyć udział w rynku czytnika Kindle, za to, że w ramach korzystania z Kindle, nie było obowiązku płacenia miesięcznego abonamentu czy rocznych umów  z operatorami. Jednak zdał sobie sprawę z tego, że właśnie teraz nadszedł czas i przysłowiowe 5 minut dla wszystkiego, co związane z mobile. Czy to czytania książek na telefonie komórkowym, czy to aplikacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie, czy wreszcie gier na telefonach komórkowych oraz reklam.


Wszystko to spowodowało, że firma patrzy obecnie znacznie bliżej na ten cały segment biznesu. Jej działania mimo wcześniejszej strategii również ulegają modyfikacji, tak aby modele biznesowe dostosować do tych panujących na rynku, czy aby być tak samo innowacyjną firmą jak Apple ze swoimi Iphone i Ipad albo chociażby Google z produktem, który ma wielką przyszłość czyli systemem operacyjnym na telefony komórkowe Android.


Może polskie wydawnictwa chcące wejśc w rynek e-prasy, powinny uczyć się od Amazon?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/next_gen_kindle.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/next_gen_kindle-150x150.pngЭва KasiakMobileamazon,amazon kindle,internet,Mobile
Idąc na fali popularności obecnego czytnika Kindle, Amazon postanowił wprowadzić w krótkim czasie jego kolejną, o wiele lepszą wersję. W ubiegłym tygodniu Amazon ogłosił, że jeszcze lepszy, mniejszy i lżejszy czytnik Kindle, pojawi się w niedalekiej przyszłości w sprzedaży. W dodatku nowy Kindle będzie dostępny w bardzo konkurencyjnej cenie około...