Android i aplikacje obecnie przeżywają swoją globalną rosnącą popularność. Nie bez powodu zatem również Amazon zdecydował o uruchomieniu własnego App Store.

Pierwsze informacje pojawiły sie na serwisie TechCrunch, a potem na pozostałych. Można zatem teraz już oficjalnie potwierdzić, że Amazon również idzie w kierunku Android, otwierając własny sklep z aplikacjami. Oczywiście pytanie czy stwierdził, że jest jeszcze miejsce na taki sklep, i jak zakładam, widzi również potencjał w tym przedsięwzięciu.


Formuła sklepu z aplikacjami na Adroid od Amazon, może się sprawdzić, pod warunkiem zaproponowania czegoś niepowtarzalnego użytkownikom, w kwestii cen końcowych za aplikacje, a także samym developerom, w kwestii zasad podziału procentowego za wdrożenie i sprzedaż poprzez Amazon.


Zatem te powyższe warunki muszą być lepsze o tych panujących obecnie:

  • dla przykładu koszt zakupu aplikacji w iTunes to 0,99$
  • Apple dzieli się ze swoimi developerami w stosunku 70%/30%


Kilka zasad, które mogą obowiązywać w Amazon App Store:

  • Amazon dzieli się w developerami 80%/20%
  • w sklepie nie możesz sprzedawać aplikacji (zbliżonej, podobnej) za mniejszą cenę, niż konkurencyjna
  • koszt jednorazowy dołączenia do programu (dla developera) wynosi 99$
  • jeśli Twoja aplikacja jest dostępna na wielu różnych platformach, musisz upewnić się, że będziesz ją aktualizował również w sklepie Amazon (must have)
  • Amazon ma prawo usunąć aplikację ze sklepu jeśli uzna, że jest ku temu poważny powód


A zatem jak podają źródła oczywiście sklep będzie dostępny przynajmniej na początku w Stanach Zjednoczonych.


Jeśli spojrzeć na zestawienie Top 11 najczęściej pobieranych aplikacji oraz przychody jakie one generują, przestaje mnie dziwić fakt wejścia Amazon w ten obszar nowych technologii. Niemniej jednak pozostaje pytanie na ile Amazon poradzi się sobie, w tym nowym dla niego obszarze. Czy jednak nie jest tak, że Apple ma bardzo mocno ugruntowaną pozycję w Stanach Zjednoczonych ze swoim iTunes, a i Google dzięki super systemowi Android, ma globalnie coraz więcej do powiedzienia?

Jak Wy uważacie?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/amazon_logo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/amazon_logo-150x150.jpgЭва KasiakMobileamazon,android,aplikacje,internet,Mobile
Android i aplikacje obecnie przeżywają swoją globalną rosnącą popularność. Nie bez powodu zatem również Amazon zdecydował o uruchomieniu własnego App Store. Pierwsze informacje pojawiły sie na serwisie TechCrunch, a potem na pozostałych. Można zatem teraz już oficjalnie potwierdzić, że Amazon również idzie w kierunku Android, otwierając własny sklep z...