Amazon w celu tworzenia własnych aplikacji na system operacyjny Android, uruchamia Appstore Developer Portal.

Amazon chcąc stworzyć własny Android App Store, postanowił uruchomić developer portal – czyli platformę dla developerów. Celem firmy jest stworzenie swoistego marketplace poza tym, który oficjalnie istnieje jako część Google Android Market.


Czy potęga e-commerce ma szanse na zaistnienie na rynku aplikacji na Android?


Mimo, iż w sieci istnieje kilkanaście innych sklepów, w których można kupować aplikacje na telefony z systemem operacyjnym Android, Amazon rzeczywiście ma szansę powodzenia.

Wynika to głównie z tego, że marka Amazon jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, do tego dochodzi konkurencyjny model biznesowy, w którym firma chce zaoferować współpracę z developerami, a także finalnie moc Amazon czyli to, że wejście w tej rynek, może faktycznie trochę zamieszania zrobić.


Amazon w odróżnieniu od Google zamierza przed oficjalnym udostępnieniem aplikacji przygotowanej przed developera, zweryfikować ją, sprawdzić poprawność jej działania, a także czy nie narusza ona regulaminów. Google nie wykonuje tych czynności i reaguje wyłącznie, gdy pojawiają się problemy z pzedstrzeganiem wytycznych firmy.


Założenia cenowe:

każdy developer dodając aplikację do Appstore będzie informował firmę Amazon, jak wycenia daną aplikację, jednak finalnie oczywiście to też Amazon będzie miał ostatnie słowo i może być tak, że firma będzie sprzedawała aplikacje po rzeczywiście wyższej cenie.


Model rozliczeniowy będzie obowiązywał ten sam, co w przypadku Apple, czyli 70%/30%, gdzie 70% przychodów jest przekazywanych na konto developera.

Amazon uruchamia Appstore Developer Portalhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/amazon_appstore.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/amazon_appstore-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Amazon w celu tworzenia własnych aplikacji na system operacyjny Android, uruchamia Appstore Developer Portal. Amazon chcąc stworzyć własny Android App Store, postanowił uruchomić developer portal - czyli platformę dla developerów. Celem firmy jest stworzenie swoistego marketplace poza tym, który oficjalnie istnieje jako część Google Android Market. Czy potęga e-commerce...