Amazon wraz z produktem Digital Music Locker, zamierza wyprzedzić Google i Apple w walce o rynek muzyki online i mobile.

Nie jest pewne czy Amazon osiągnie ustawiony przez siebie cel. Na razie pewne jest to, że faktycznie o krok wyprzedził konkurencję. Cała usługa oficjalnie zostanie wkrótce uruchomiona (choć brak konkretnej daty), na chwilę obecną użytkownicy Amazon posiadający konta na serwisie otrzymali testowy dostęp do usługi.


Usługa lub produkt o nazwie Digital Music Locker to ukłon w stronę fanów muzyki, którzy chcą słuchać swoich ulubionych utwórów zarówno na każdym komputerze z dostępem do internetu, a także na telefonach z systemem operacyjnym Android.


Co ciekawe w dalszych planach Amazon ma również udostępnienie usługi tworzenia kopii zapasowej twardego dysku komputera, która to będzie przetrzymywana w tzw. chmurze, czyli w oparciu o Cloud Based Services.


Walka o rynek muzyki elektronicznej w wydaniu online toczy się już od jakiegoś czasu. Można wskazać na firmy takie, jak Apple i Google, które pracują i udoskonalają swoje produkty. Google opracowuje Google Music, o którym niedawno pisałam tutaj. Apple z kolei umożliwia na pobieranie muzyki, którą użytkownik posiada online, na różne rodzaje urządzeń przenośnych.


Ten “muzyczny” obszar internetu jednak z jednej strony bardzo ciekawy i obiecujący, z drugiej posiada wiele znaków zapytania i potencjalnych problemów, na które firmy takie jak Amazon właśnie, Google czy Apple mogą natrafić. Z pewnością w świecie idealnym najlepiej, aby użytkownik internetu mógł dostać się do swojej ulubionej muzyki z każdego komputera czy urządzenia.


Jednak problemem na drodze do implementacji takiego modelu mogą być wytwórnie fonograficzne, które aby utrzymać się przy życiu najchętniej chciałyby, aby użytkownicy płacili każdorazowo za pobranie nawet tego samego utworu, ale z przeznaczeniem na inne urządzenie. Z pewnością tu czas i wiele negocjacji jest potrzebnych. Na razie jednak popatrzmy, jak oferta Amazon sprawdzi się w praktyce.

Amazon przedstawia Digital Music Lockerhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/amazon_digital_music.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/amazon_digital_music-150x150.pngЭва KasiakMobile
Amazon wraz z produktem Digital Music Locker, zamierza wyprzedzić Google i Apple w walce o rynek muzyki online i mobile. Nie jest pewne czy Amazon osiągnie ustawiony przez siebie cel. Na razie pewne jest to, że faktycznie o krok wyprzedził konkurencję. Cała usługa oficjalnie zostanie wkrótce uruchomiona (choć brak konkretnej...