Amazon znany z działalności e-commerce, pracuje nad własną wersją tabletu, który jak twierdzi, ma zawojować świat tech.

Według informacji z Wall Street Journal – firma Amazon, znany amerykański online retailer – działający oczywiście w segmencie e-commerce, planuje wprowadzić do sprzedaży własny tablet. Jest to niemałym zaskoczeniem, bo w końcu Amazon nie ma kompetencji w budowaniu takich urządzeń, ale wyraźnie chce zaryzykować, ponieważ posiadanie własnego narzędzia, pomogłoby Amazon toczyć dalszą walkę z firmą Apple.

 

Warto wspomnieć, że Amazon już konkuruje na wielu płaszczyznach z Apple, są to między innymi mobile, e-booki, czy muzyka online. Amazon z pewnością ma bardzo dużo treści, którą i dzięki której do tej pory zarabiał. Natomiast nie posiadał do tej pory tzw. hardware’u, rozwiązania narzędziowego, dzięki któremu konsumenci mogliby kupować treść od Amazon przy użyciu tabletu lub innego narzędzia ułatwiającego cały proces zakupowy.

 

Warto, aby jednak Amazon pamiętał o tym, że rywalizacja z Apple i sławnym już iPad’em – nie będzie należała do prostych. Apple udało się przez ostatnie 1,5 roku zagnieźdźić na pozycji lidera, z blisko 90% udziałem w globalnym rynku tabletów. Apple sprzedał blisko 20 milionów na koniec Marca 2011 i liczba ta oczywiście cały czas silnie rośnie.

 

Z drugiej strony istotne pytanie, które Amazon musi sobie zadać to, jak wprowadzić nowy tablet na rynek i nie doprowadzić do obniżenia popularności Amazon Kindle. Bo przecież jest takie ryzyko jeśli mowa o urządzeniu, które ma pomóc w przeszukiwaniu i zakupie treści od Amazon.  Bo przecież sam dobry content nie wystarczy – pytanie, jak zróżnicować zarówno content, jak  i urządzenia, aby nie nastąpiła kanibalizacja.

 

Jeśli Amazon planuje wprowadzenie do sprzedaży własnego tabletu na jesień, powyższe pytania, z pewnością obecnie zaprzątają głowę Jeff’a Bezos’a i zespołu pracującego nad strategią.

Amazon pracuje nad własnym tabletemhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/amazon_tablet.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/amazon_tablet-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Amazon znany z działalności e-commerce, pracuje nad własną wersją tabletu, który jak twierdzi, ma zawojować świat tech. Według informacji z Wall Street Journal - firma Amazon, znany amerykański online retailer - działający oczywiście w segmencie e-commerce, planuje wprowadzić do sprzedaży własny tablet. Jest to niemałym zaskoczeniem, bo w końcu Amazon...