Firma Adobe producent Flash, ogłosiła oficjalnie, że będzie wspierała system operacyjny Android.

Temat Flash’a i jego dostępności w zależności od urządzenia i firmy, toczy się już dosyć długo. Do tej pory większość użytkowników iPhone’a narzekała na to, że nie obługuje on, nie wspiera właśnie Flash’a. Podobnie zresztą w przypadku iPad. I właściwie jedynie Apple nie udostępnił Flash na swoich dwóch produktach, co ciekawe na Mac już to zrobił. I właśnie Apple wyrósł poniekąd na firmę, z którą Adobe jednak nie będzie robił biznesów.


Apple przez ostatnie miesiące wodził nieco zarząd Adobe w kwestii właśnie udostępnienia Flash na swoim smartphonie, ale także bliższej strategicznej współpracy. I w związku z tym, że Adobe zaczął czuć się nieco jak obywatel drugiej kategorii ze względu na sposób, w jaki Apple potraktował firmę, skierował swoją uwagę na konkurencję Apple na rynku oprogramowania do smartphone, czyli Android, którego właścicielem jest Google.


Oficjalnie Android będzie wspierał Flash’a, a zatem każdy telefon zakupiony z systemem operacyjnym Android będzie miał możliwość korzystania z Flash’a przy np. przeglądaniu stron www na komórce.


Firma ogłosiła te rewelacje podczas konferencji MAX Conference, którą  organizuje dla developerów. Oprócz oficjalnego wspierania Android, Adobe zapowiedział także kolejną wersję AIR 2,5 , która również została już tak zaprojektowana, aby wspierać Android.


AIR 2,5 ma między innymi możliwość wyświetlania wszystkich aplikacji na TV, a zatem może być idealne z jednej strony dla producentów TV takich,  jak Samsung (który zamierza wykorzystać AIR 2,5 w swoich kolejnych projektach), a także dla twórców takich aplikacji.


Najciekawsze jest to zatem, że developerzy mogą używać ostatniego wynalazku Adobe do wdrażania aplikacji na urządzeniach na Windows, również Mac, Blackberry czy Android, ale na iPhone i iPad niestety nie.


Adobe wprowadził także swoisty marketplace, aby poprzez tą platformę sprzedawać aplikacje. Nazywa się on inMarket i na chwilę obecną zawiera niewiele aplikacji. Ale potencjalnie może on się stać docelowo całkiem ciekawym wsparciem dla sprzedaży aplikacji w Android MarketPlace.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/flash_android.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/flash_android-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Firma Adobe producent Flash, ogłosiła oficjalnie, że będzie wspierała system operacyjny Android. Temat Flash’a i jego dostępności w zależności od urządzenia i firmy, toczy się już dosyć długo. Do tej pory większość użytkowników iPhone’a narzekała na to, że nie obługuje on, nie wspiera właśnie Flash’a. Podobnie zresztą w przypadku...