Tydzień po wprowadzeniu do sprzedaży muzyki legendarnego The Beatles – w iTunes zakupiono 2 miliony singli zespołu oraz 450 tysięcy albumów.

Gdy Apple zapowiadał kolejną wielką rewolucję rozsyłając zaproszenia do konferencję do swoich ulubionych dziennikarzy, nikt nie spodziewał się, że to dostępność dyskografii The Beatles będzie tematem konferencji.


Jak to zwykle bywa internauci prześcigali się w domysłach, że z pewnością Apple przedstawi kolejny rewolucjny produkt lub aktualizację istniejących już produktów.


Steve Jobs postawił jednak na legendarną muzykę The Beatles i od tygodnia jest ona sprzedawana wyłącznie w iTunes. Niewielu wróżyło temu powodzenie, no bo w końcu kto będąc fanem The Beatles i posiadając całą dyskografię, będzie chciał ponownie nabywać ich muzykę w iTunes?


A może właśnie to powinno się udać, bo przecież ilu jest ludzi kochających zespół z Liverpool’u, ale tych którzy nie mieli do tej pory okazji zgromadzić wszystkich płyt czy ulubionych singli?


Wystarczy spojrzeć jednak na liczby, aby przekonać się, że Jobs po raz kolejny miał nosa do interesów.


Według raportu Billboard firma Apple sprzedała 2 miliony singli oraz 450 000 albumów The Beatles w ciągu tygodnia od daty uruchomienia sprzedaży.


A zatem może teraz czas na kolejnego wielkiego artystę, który już odszedł do lamusa?

2 miliony singli The Beatles sprzedanych w iTunes http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/beatles-itunes.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/beatles-itunes-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Tydzień po wprowadzeniu do sprzedaży muzyki legendarnego The Beatles - w iTunes zakupiono 2 miliony singli zespołu oraz 450 tysięcy albumów. Gdy Apple zapowiadał kolejną wielką rewolucję rozsyłając zaproszenia do konferencję do swoich ulubionych dziennikarzy, nikt nie spodziewał się, że to dostępność dyskografii The Beatles będzie tematem konferencji. Jak to...